Jak wygląda teleporada z lekarzem?

Teleporada z lekarzem, zdalna konsultacja medyczna, a może e-wizyta lekarska? Korzystanie z pomocy medycznej online staje się coraz popularniejsze w Polsce i na świecie. Jak pokazują dane Biostat, tylko w kwietniu 2020 r. 44% Polaków przyznało, że skorzystało z tego typu rozwiązań w ciągu ostatnich 7 dni. Jak wygląda teleporada z lekarzem? Kto do kogo dzwoni podczas teleporady? Czy lekarz w czasie wizyty online może wypisać pacjentowi receptę lub zwolnienie lekarskie? Sprawdź, jak przebiega konsultacja lekarska za pomocą platformy Medycy24.pl.

1. Jak wygląda teleporada z lekarzem?
Teleporada z lekarzem to prosty, szybki i wygodny sposób, aby skonsultować problem zdrowotny, chorobę, czy złe samopoczucie z internistą lub specjalistą, uzyskać rzetelną diagnozę i pomoc medyczną, otrzymać e-receptę, zwolnienie, czy skierowanie na dalsze badania. Plusem zdalnych wizyt lekarskich jest to, że pacjenci nie muszą wyciągać tzw. „numerka” do lekarza ani wychodzić z domu, aby dojechać na wizytę. Unikają też czekania w coraz dłuższych kolejkach w przychodniach, dzięki czemu nie przebywają wśród innych chorych osób. Pacjenci korzystający z e-wizyt nie muszą czekać na wystawienie skierowania, tylko mogą udać się od razu do specjalisty. Zdalna wizyta lekarska polega na rozmowie z lekarzem, która odbywa się – zgodnie z preferencjami pacjenta – przez telefon, czat lub wideo. Na podstawie wywiadu medycznego, lekarz może zadecydować o kolejnych krokach: skierowaniu na dalsze leczenie, przepisaniu recepty, wystawieniu zwolnienia. Umawiając teleporadę na platformie Medycy24.pl pacjenci mają pewność, że będą mieć kontakt z aktywnymi zawodowo, dyplomowanymi i sprawdzonymi lekarzami, którzy – poza świadczeniem konsultacji online – pracują również z pacjentami „na miejscu” – w szpitalach, przychodniach i placówkach leczniczych.

2. Teleporada – kto do kogo dzwoni?
Umawianie konsultacji lekarskich i korzystanie z teleporady na platformie Medycy24.pl trwa kilka minut. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na platformie Medycy24.pl, wpisując podstawowe dane kontaktowe. Po zalogowaniu się, wystarczy umówić wizytę, wybrać specjalistę, z którym chcemy się skonsultować, np. internistę, pediatrę, ginekologa, kardiologa, neurologa, psychiatrę (listę lekarzy możesz sprawdzić tutaj), dobrać kanał komunikacji (telefon, czat, wideo) oraz termin e-wizyty. Na platformie Medycy24.pl możesz umówić wizytę na konkretny dzień lub wybrać najbliższe, wolne sloty czasowe. Po opłaceniu wizyty, lekarz oddzwoni do Ciebie we wskazanym terminie lub w ciągu kilka minut.

3. Czy podczas e-wizyty lekarz może wystawić mi receptę, zwolnienie?
Platforma Medycy24.pl korzysta z usług dyplomowanych, aktywnych zawodowo lekarzy, którzy mają pełne prawa zawodowe, tak jak lekarze pracujący na miejscu w przychodniach i szpitalach. To oznacza, że podczas teleporady i bez dodatkowych opłat, lekarz może wystawić Ci receptę, zwolnienie lekarskie lub skierowanie na dalsze badania, jeśli uzna to za potrzebne. W medycy24.pl, 90% pacjentów otrzymuje e-receptę, którą może zrealizować w dowolnej aptece w kraju.